A háborúban vereséget szenvedett Magyarország polgárainak elhurcolása – munkaerejük jóvátételként való kizsákmányolása mellett – azt a célt is szolgálta, hogy a szovjet megszállók világossá tegyék, „ki az új úr a házban” – mondta el Baczoni Dorottya a Katolikus Rádióban.
A magyar kormány 2015-öt a Szovjetunióba hurcolt politikai foglyok és kényszermunkások emlékévének nyilvánította. A Katolikus Rádióban Baczoni Dorottya, a Terror Háza Múzeum történésze az ebből az alaklomból megrendezett Rabszolgasorsra ítélve című kiállításról beszélt.
A teljes hanganyag IDE kattintva érhető el.

