2000 óta minden év február 25-én a kommunizmus áldozataira emlékezünk

2015. augusztus 06.
Az Országgyűlés 2000-ben nyilvánította minden év február 25-ét a kommunizmus áldozatainak emléknapjává. Ezen a napon hurcolták el 1947-ben Kovács Bélát, a Kisgazdapárt főtitkárát. A Terror Háza Múzeumban ezen a napon folyamatosak a tárlatvezetések, és a Hősök falához várják az emlékezőket. A Duna televízió felvétele.

A Duna Televízió Déli híradójának felvétele:

 

© Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány – Minden jog fenntartva!