Az Országgyűlés 2000-ben nyilvánította minden év február 25-ét a kommunizmus áldozatainak emléknapjává. Ezen a napon hurcolták el 1947-ben Kovács Bélát, a Kisgazdapárt főtitkárát. A Terror Háza Múzeumban ezen a napon folyamatosak a tárlatvezetések, és a Hősök falához várják az emlékezőket. A Duna televízió felvétele.
A Duna Televízió Déli híradójának felvétele:

