Álláslehetőség – Tárlatvezető

2022. március 17.
A Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány fenntartásában működő TERROR HÁZA MÚZEUM pályázatot hirdet TÁRLATVEZETŐ munkakör betöltésére.

Jogviszony időtartama: határozott idejű, évente megújított szerződés
Foglalkoztatás jellege: megbízási szerződés
Munkavégzés helye: Terror Háza Múzeum, 1062 Budapest, Andrássy út 60.
Munkavégzés kezdete: betanulás és sikeres vizsgát követően azonnali munkakezdés

Elvárások és a munkakörbe tartozó feladatok:

  • Tárlatvezetés lebonyolítása magyar és idegen nyelven a Terror Háza Múzeum állandó kiállításán látogatói csoportok részére.
  • A tárlatvezetéshez kapcsolódó technikai felszerelés (guide készülék) hozzáértő használata.
  • Megfelelő előadásmód alkalmazása a látogatók korcsoportjához alkalmazkodva, képesség a figyelem fenntartására iskolás korosztály esetén is.
  • Emlékhelyhez méltó formális megjelenés és viselkedés

Bérezés: alkalmanként és a vállalt nyelvtől függően havi elszámolás alapján

Pályázati feltételek:

  • Folyamatban lévő tanulmányok történelem, vagy muzeológus szakon MA képzésen / legalább harmadéves BA képzésen / legalább harmadéves osztatlan tanárszakon
  • Magas szintű angol vagy német nyelvtudás
  • 20. századi magyar és egyetemes történelem és a múzeum tevékenységének beható ismerete

Elsősorban olyan egyetemistákat várunk, akik keddtől vasárnapig legalább 2 nap szabadidővel rendelkeznek. A munkaidő beosztása rugalmas, a szabad kapacitástól függően történik.

Az állás megpályázásához benyújtandó dokumentumok:

  • Fényképes szakmai önéletrajz, elérhetőségek megjelölésével
  • Legmagasabb iskolai végzettséget igazoló dokumentum másolata
  • Minden egyéb okirat, amelyet a pályázó a pályázat szempontjából fontosnak tart

A pályázat benyújtásának határideje: folyamatos

Pályázat benyújtásának módja: Elektronikus (e-mail) formátumban. A beérkezett pályázatok kiértékelését követően a munkáltató a legjobbnak ítélt pályázókat interjú keretében hallgatja meg.

A pályázatokat az allas@terrorhaza.hu e-mail címre várjuk.

© Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány – Minden jog fenntartva!