Füredi Ferenc szüleivel 1956-ban, kilenc évesen hagyta el Magyarországot, majd Kanadában és Angliában végezte tanulmányait. Az immáron Frank Füredi néven számos nagyhatású tanulmányt, könyvet jegyző szociológus professzor nem kevesebbet állít, mint hogy a keresztes háborúkat megidéző kegyetlen kultúrharc zajlik Európában. A szemben álló felek nem köthetnek konszenzuson alapuló „békét”, mert küzdelmük kulturális értékekről, identitásról vagyis a puszta létezésről szól. Szólásszabadság versus politikailag korrekt véleménydiktatúra. Keresztény értékek és hagyomány versus leszámolás a több ezer éves európai kultúrával. Nemzetállami eszme versus nemzetállamok fölötti föderatív, birodalmi gondolat. A célkeresztbe érzékelhetően Magyarország került.
Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány, Budapest, 2017
235 oldal
2900 Ft
ISBN: 978-615-5118-62-3
Kiadó: Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány
Dimenziók éve – 1968
A történelem menetének vannak csomópontjai. Ezek a csomópontok rendszerint éveket ölelnek át, és ezalatt az időszak alatt annyi változás történik, mint más korszakban évtizedek, esetleg évszázadok alatt. Nagyon ritkán előfordul az is, hogy a történelmi események egy pontban, azaz egy évszámban sűrűsödnek. Ilyen évszám 1968. Ebben az évben nagyot fordult a világ. Mára „1968” egy életstílus, egy gondolkodási mód, egy generáció szimbóluma lett.
Közös titkaink – Our Shared Secrets
Gyarmati István a Visegrádi Négyek fővárosait járta be kamerájával és örökítette meg a számára legtitokzatosabb részleteket, Varsó, Prága, Pozsony és Budapest közös kultúrájának egyfajta metszetét keresve. A 22 felvételből álló album méltón tükrözi a négy közép-európai ország karakterét, a visegrádi rokonságot. A Közalapítvány gondozásában angol nyelven is megjelenő páratlan művészeti értékkel bíró kiadvány a street-fotózás technikáján keresztül keresi a négy főváros eszenciáját.